18 Gusht 2022

Nafta kthehet mbi 98 dollarë

Doha, 18 mars - Çmimi i naftës amerikane ngjitet mbi 98 dollarë dhe brenti ka avancuar përtej kuotës 111 dollarë.

Në tregjet aziatike vlerësimi i light crude është rritur me 63 cent duke shkuar në 98,60 dollarë.

Ndërkohë vlerësimi mbi brent fitojnë 65 cent duke shkuar në 111,25 dollarë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 gusht 2022

 - Mbahet seanca në rastin e falsifikimit të tenderit 800 mijë euro për rinovimin e objektit të PSRK-së ndaj të akuzuarit Tahir Sopa, përfaqësues i firmave “NBT ING SHPK” dhe “NPN Bajramaj”. (Pallati i Drejtësisë, ora 9:30)

- Komuna e Rahovecit mbant dëgjimi publik për buxhetin e vitit 2023 më bashkësit lokale, lagjet urbane dhe përfaqesues të shkollave. (Shtëpia e Kulturës 'Mensur Zyberaj' në Rahovec, ora 10:00)

- Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës mban konferencë për media e cila ndërlidhet me shpalljen e grevës së përgjithshme. (Zyrat e BSPK-së, ora 13:00)

- Fondacioni Shtatëmbëdhjetë organizon hapjen e programit Rezidenca 17. (Shtëpia e Hivzi Sulejmanit në lagjen Taslixhe, ora 18:00)