25 Shtator 2021

Investimet nga Gjermania në Kosovë kanë shënuar rritje prej 29 milion euro

Prishtinë, 3 shtator - PrishtinOda Ekonomike Gjermano-Kosovare ka njoftuar se pas përpunimit të të dhënave zyrtare nga Banka Qendrore e Kosovës, ka vërejtur se Investimet e Huaja Direkte nga Gjermania në Kosovë në periudhën Janar-Qershor 2021 kanë shënuar rritje prej 29 milion Euro apo 95% rritje në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit 2020.

Ndërsa, investimet direkte nga Kosova në Gjermani në vitin 2020 kanë shënuar rritje prej rreth 3.5 million Euro apo 70% rritje në krahasim me vitin 2019.  

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)