19 Gusht 2022

Çmimi i naftës mbi 116 dollarë

New York, 2 mars - Gjithnjë në rritje çmimi i naftës, me Light crude që ngjitet më shumë 100 dollarë dhe Brenti që avancon mbi 116 dollarë.

Në tregjet aziatike vlerësimi mbi Light crude rritet me 27 cent në 99,88 dollarë, pasi ka kapur maksimumin prej 100,64 dollarësh.

Ndërsa vlerësimi i Brent fiton 7 cent në 115,49 dollarë, pasi kanë arritur një çmim prej 116,36 dollarësh.

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 gusht 2022 - Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Shoqatën Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” për ndërtimin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Mitrovicë. (Hotel Palace në Mitrovicë, ora 10:00)

= Mbahet ceremonia solemne e vënies se gurthemelit të ndërtesës së re të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare “Dr.Nexhat Çuni” tek ish objekti i KRU “Mitrovica”. (Rruga “Bislim Bajgora” Mitrovicë, ora 12:00)