19 Gusht 2022

Bie ritmi i Wall Street në SHBA

New York, 21 shtator - Makina e parave në Wall Street është ngadalësuar edhe pas shpëtimit nga ana e kontribuesve amerikanë.

Sipas \"NYT\", institucionet e mëdha financiare dhe bankat tregtare vazhdojnë të bëjnë para, por duke parë vështirësitë e tregut dhe ekonomisë, bankat dhe shoqëritë e investimeve nuk po regjistrojnë performancën e dëshiruar.

Pas një rënieje të tregtisë në verë, specialistët po rishikojnë parashikimet për fitimet financiare për vitin 2010.

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 gusht 2022 - Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Shoqatën Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” për ndërtimin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Mitrovicë. (Hotel Palace në Mitrovicë, ora 10:00)

= Mbahet ceremonia solemne e vënies se gurthemelit të ndërtesës së re të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare “Dr.Nexhat Çuni” tek ish objekti i KRU “Mitrovica”. (Rruga “Bislim Bajgora” Mitrovicë, ora 12:00)