19 Gusht 2022

BE, 10 pika kontakti në Kinë për zgjerimin e tregtisë

Pekin, 15 tetor - Para dy dite, Komisioni Evropian bëri të ditur se deri tani Bashkimi Evropian ka krijuar 10 pika kontakti në Kinë për t\'i ardhur në ndihmë ndërmarrjeve të mesme dhe të vogla (SME) evropiane për të hyrë në tregun kinez.

Siç mësohet, këto 10 pika kontakti ndodhen në qytetin Guangzhou, Xiamen, Hangzhou dhe Wuhan, të cilat do të përgjigjen për t\'u ofruar ndërmarrjeve të mesme dhe të vogla evropiane informacion dhe konsultime në fushën e eksportit dhe investimeve në Kinë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 gusht 2022 - Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Shoqatën Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” për ndërtimin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Mitrovicë. (Hotel Palace në Mitrovicë, ora 10:00)

= Mbahet ceremonia solemne e vënies se gurthemelit të ndërtesës së re të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare “Dr.Nexhat Çuni” tek ish objekti i KRU “Mitrovica”. (Rruga “Bislim Bajgora” Mitrovicë, ora 12:00)