03 Korrik 2022

Tregti

"Audi" me një milion vetura të shitura në Kinë

Frankfurt, 22 tetor - Kompania gjermane e veturave “Audi” ka kumtuar se pas 20 viteve prani në tregun kinez, ka kaluar rekordin e një milion veturave të shitura. Vetura e njëmiliontë iu është shitur një personi nga qyteti Çangçunu, ka... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 korrik 2022

- Qendra për Shërbime Humane dhe Zhvillim në bashkëpunim me Zyrën e UNICEF-it, organizon një aktivitet me prindërit dhe fëmijët për të përmbyllur “Muajin e Prindërimit”. (Parku i Gërmisë, ora 9:30)

- Komisioni për Arsim nga Lidhja Demokratike e Kosovës- Dega Gjilan, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, ora 11:00)