19 Gusht 2022

Tregti

Përfundoi panairi ndërkombëtar Expokos 2011

Prishtinë, 22 maj - CEO-Congress & Event Organization ka bërë të ditur se përfundoi edicioni i dhjetë i panairit ndërkombëtar të ndërtimtarisë, energjetikës, teknikës dhe industrisë së drurit EXPOKOS 2011. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 gusht 2022 - Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Shoqatën Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” për ndërtimin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Mitrovicë. (Hotel Palace në Mitrovicë, ora 10:00)

= Mbahet ceremonia solemne e vënies se gurthemelit të ndërtesës së re të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare “Dr.Nexhat Çuni” tek ish objekti i KRU “Mitrovica”. (Rruga “Bislim Bajgora” Mitrovicë, ora 12:00)