04 Dhjetor 2022

Tregti

Çmimi i naftës shënon rënie

New York, 19 nëntor - Çmimet e naftës në tregun ndërkombëtar vazhduan prirjen e tyre të rënies pasi SHBA thuhet se u kërkoi konsumatorëve të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 dhjetor 2022

- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe Ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, prezantojnë buxhetin për vitin 2023 para qytetarëve të Komunës së Gjakovës. (Shkolla e Muzikës “Prenk Jakova”, Gjakovë, ora 15:00)