26 Shtator 2021

Aeroplani i parë me emrin Nënë Tereza

Prishtinë, 22 korrik - Tri kompanitë: Air Munich, Reisseburo Prishtina dhe My Sky,sjellin aeroplanin e parë me emrin ‘Nënë Tereza’.  

Këto kompani kanë brenduar aeroplanin e tipit A319 si ‘My wings’ i cili do të operoj shumicën e fluturimeve të këtyre kompanive nga dhe për në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’.

Ky aeroplan do të ketë fluturimin e parë sot më 22 Korrik 2021 në  ANP ‘Adem Jashari’ në orën 15:15, prandaj ardhja e juaj do të na nderonte.


Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)

 

- Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjofca, bën homazhe në Abri të Epërme, në 23-vjetorin e masakrës së kryer nga forcat serbe në këtë fshat. (Abri e Epërme, ora 14:30)