03 Shkurt 2023

Samsung njofton Galaxy A31, shtesën më të re të familjes Galaxy A

Prishtinë, 2 korrik - Samsung Electronics zbuloi sot smartphone-in e ri Galaxy A31, me një kamerë multi-funksionale Quad, një ekran gjithëpërfshirës Infinity-U dhe një bateri të fuqishme 5000 mAh gjatë gjithë ditës, duke sjellë karakteristika të zgjeruara dhe risi në serinë popullore Galaxy A.

"Seria Galaxy A është bazuar gjithmonë mbi vlera." tha Matthew Jinkyu Jeon, President i Samsung Electronics Adriatic. "Galaxy A31 e mishëron këtë në një mënyrë të mrekullueshme, përmes veçorive të tihj premium të ofruara me një çmim të përballueshëm".

Shikojini të gjitha në një ekran të madh dhe të shkëlqyer

Zhytuni në ekranin e madh 6.4 inç Infinity-U të Galaxy A31. Një raport i gjerë aspektesh mbush ekranin tuaj me përmbajtje nga skaji në skaj. Ju mund të shikoni videot, lojërat dhe transmetimet tuaja të preferuara live në FHD + Super AMOLED. Ekrani është vendosur në një pajisje të hollë 8.6 mm që përshtatet mjeshtërisht në dorën tuaj.

Shkrepni më shumë me një kamera të mrekullueshma

Kamera kryesore e jashtëzakonshme 48MP në Galaxy A31 ju lejon të bëni fotografi dhe video me rezolucion të lartë dhe qartësi maksimale. Kamera e fundit 8MP Ultra Wide, me fushën e saj të shikimit 123 gradë, ju lejon të kapni më shumë.

Kamera 5MP Macro ju lejon të kapni pamje të rafinuara nga afër, ndërsa kamera me thellësi 5MP ju lejon të realizoni fotografi Live Focus që e bëjnë subjektin të dale në pah edhe më tepër.

Fuqia që ju mbështet

Kur jeni jashtë, duke jetuar jetën, keni nevojë për një telefon që zgjat. Një bateri 5,000 mAh ju jep fuqinë për të transmetuar, shpërndarë dhe luajtur. Nëse bacteria fillon të bjerë, karikojeni me 15W Fast Charging; mjaftojnë 30 minuta për t'ju zgjatur gjatë gjithë ditës.

Jepini vetes më shumë hapësirë ​​për të luajtur

Galaxy A31 ka një procesor të përparuar Octa-core, 4 GB RAM dhe gjithashtu vjen me teknologjinë AI Powered Game Booster. Ai vjen me 64 GB memorie të brendshme së bashku me kapacitetin më të madh të zgjerueshëm të ruajtjes deri në 512 GB, kështu që ju mund të shkarkoni më shumë dhe të fshini më pak.

Seria e dalluar me çmime

Design and Art Direction ka dalluar Samsung për krijimtarinë në prezantimin e serisë së tij më të re Galaxy A, në fushatën globale "AWESOME is for Everyone" dhe sfidën #danceAwesome në partneritet me grupin K-pop BLACKPINK dhe aplikacionin e mediave sociale TikTok.

Sfida krijoi reagime pozitive me të rinj në mbarë botën, duke gjeneruar 4.7 milion videoklipe dhe mbi 20.2 miliard shikime në TikTok.

Siguria e shkallës së lartë të disponueshme për të gjithë

Ndërtuar në harduerin dhe softuerin e A31, Samsung Knox mbron telefonin tuaj nga momenti që është ndezur. Skanuesi i gjurmëve të ekranit siguron identifikimin biometrik të teknologjisë së lartë, kështu që ju jeni i vetmi që mund të zhbllokojë pajisjen me një prekje. Kjo e kombinuar me Samsung Pay, bën blerjen e gjërave që dëshironi më të sigurt dhe më të thjeshtë.

Çmimet dhe disponueshmëria

Galaxy A31 është në dispozicion nga mesi i muajit korrik tek partnerët zyrtarë të shitjes së Samsung në Kosovë për EUR 319 në ngjyrë të zezë dhe blu.

Rreth Samsung Electronics

Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompani po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, pajisjeve që mbahen në trup, tabletëve, aparateve dixhitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)

- Parlamenti i Studentëve të Universitetit të Prishtinës organizon marsh kundër Asociacionit, dhe në shënim të 53-vjetorit të themelimit të UP-së. (Biblioteka Kombëtare, ora 16:00)