16 Gusht 2022

Anonymous sulmon faqen zyrtare të Shërbimit Federal të Sigurisë Ruse

Moskë, 5 mars - Grupi i njohur i hakerëve “Anonymous” ka njoftuar se ka sulmuar faqen e internetit të Shërbimit Federal të Sigurisë Ruse.

Me anë të një postimi në Twitter, grupi  tha se faqja e internetit të FSB-së nuk mund të aksesohet, raporton CNN.

 “Anonymous” ka marrë përgjegjësinë për rrëzimin e faqes së internetit të Shërbimit Federal të Sigurisë Ruse, teksa faqja e internetit e FSB-së nuk mund të aksesohet aktualisht dhe në vend të saj shfaq një mesazh gabimi.

“Anonymous” sulmoi dhe më herët faqet zyrtare ruse, teksa la një mesazh të qartë për Presidentin Vladimir Putin për ti dhënë fund luftës në Ukrainë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 gusht 2022

- Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal organizon debatin publik për të prezantuar dhe diskutuar rreth draft Strategjisë Kombëtare dhe Planit të Veprimit për Menaxhimin dhe Kontrollin e Qenve me dhe pa Pronar 2022-2028. (Amfiteatri i Qeverisë në ish ndërtesen e Rilindjes, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, do të takojë Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Kuvendi i Kosovës, Salla N204, ora 9:00 - Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Rahovecit organizon degjim publik me biznese dhe grupe te interesit për buxhetin e vitit 2023 dhe Kornizës Afatmesme Buxhetore për vitet 2024-2025. (Salla e Kuvendit Komunal, ora 11:00)