16 Gusht 2022

Teknologji

Kina, Facebook-u po shkakton trazira politike

Pekin, 10 korrik - Një shoqatë e mbështetur nga qeveria kineze ka akuzuar SHBA-të dhe qeveritë e tjera perëndimore se po përdorin rrjetet sociale si Facebook-u që të shkaktojnë trazira politike dhe bëri thirrje për rritjen e vëzhgimit... Lexo

Adobe ka paraqitur Flash 10.1

SHBA, 8 korrik - Adobe ka paraqitur një video demonstruese 2 minutëshe të Droid X duke punuar me Flash 10.1. Versioni më i ri i Flash, 10.1 dhe sistemi operativ i Google Android... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 gusht 2022

- Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal organizon debatin publik për të prezantuar dhe diskutuar rreth draft Strategjisë Kombëtare dhe Planit të Veprimit për Menaxhimin dhe Kontrollin e Qenve me dhe pa Pronar 2022-2028. (Amfiteatri i Qeverisë në ish ndërtesen e Rilindjes, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, do të takojë Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Kuvendi i Kosovës, Salla N204, ora 9:00 - Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Rahovecit organizon degjim publik me biznese dhe grupe te interesit për buxhetin e vitit 2023 dhe Kornizës Afatmesme Buxhetore për vitet 2024-2025. (Salla e Kuvendit Komunal, ora 11:00)