19 Qershor 2021

Zidan: Kurrë nuk do kërkoj falje

Francë, 1 mars - Pas katër vitesh që kanë kaluar është rikthyer duke folur sërish Zinedin Zidane rreth asaj skene jo të hijshme që ndodhi në finale e botërorit në Berlin të Gjermanisë.

Ai ishte akti i fundit i Zidan në fushën e futbollit dhe për të ishte si një njollë në karrierën e tij të mrekullueshme.

Francezi u pyet nga gazetarët në qoftë se momentalisht ai do të kërkonte falje ndaj lojtarit të Interit, Materzait, por ai mjaft i bindur u përgjigj se kjo gjë nuk do të ndodhë asnjëherë.

\"I kam kërkuar falje të gjithë botës së futbollit dhe do ta bëj sërish por Materazin  nuk do ta fal kurrë pasi për mua është një çndreim po të bëja diçka të tillë\", - deklaroi ish futbollisti i Juventusit dhe Realit të Madridit.

\"Në atë moment mamaja ime ishte e shtruar në spital pasi ishte e sëmurë dhe këtë gjë asnjë nuk e dinte dhe në qoftë se dikush e ka fyer në fushën e lojës unë nuk kam reaguar dhe në qoftë se kjo gjë do të ndodhte me Kaka që është një djalë shumë i mirë atëherë do të kërkoja falje, por me Materazin kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë, pasi ai nuk është si Kaka\", - këto ishin fjalët e Zidane i cili me sa duket ende nuk e ka ndryshuar mendimin e tij në lidhje me atë gjest që ndodhi në finalen e botërorit në Gjermani.

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Qershor 2021 - Pishina e Gërmisë hap dyert për sezonin veror 2021. (Gërmia, Prishtinë, ora 10:00)    

- Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) dhe forumZFD promovojnë librin “Përtej dhimbjes, drejt guximit: Rrëfime për traumën e dhunës seksuale në luftë”. (Biblioteka Kombëtare, ora 11:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës në të cilen do të shqyrtojë dhe miratojë rekomandimit për caktimin lartësisë së Shpenzimeve të Fushatës për zgjedhjet lokale 2021. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, bën homazhe te varri i veprimtares Nekibe Kelmendi, në 10 vjetorin e vdekjes. (Varri i Nekibe Kelmendi, ora 12:00)

- Komuna e Mitrovicës do të bejë përurimin e rrugës së asfaltuar në fshatin Kovaqicë të Shalës së Bajgores. (Fshati Kovaqicë, ora 14:00)