24 Korrik 2021

West Ham tërheq ofertën e re për Behramin

Londër, 7 mars - Menaxheri i West Ham United, Gianfranco Zola, raportohet se është i shqetësuar pasi kontrata e re e ofruar për mesfushorin kosovar Valon Behrami është tërhequr.

Telegraph-i anglez shkruan se shqiptari me nënshtetësi zvicerane pritej të nënshkruante marrëveshje të re pesëvjeçare në fillim të muajit të kaluar, por tash besohet se bashkëpronari i klubit, David Sullivan, dëshiron ta shesë atë gjatë verës.

24-vjeçari mitrovicas ka edhe tre vjet kontratë me klubin anglez, por Zola dëshiron ta sigurojë më gjatë të ardhmen e tij, siç dëshiron edhe Behrami. Atij i është ofruar 30 mijë funte në javë, që madje është gjysma e asaj sa fitojnë lojtarët më të paguar në West Ham.

Përveç me një varg klubesh italiane, në mes të cilave Palermo dhe Roma, Behrami është lidhur edhe me një kalim në Manchester United dhe Manchester City.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)