24 Korrik 2021

Toure mohon se dëshiron të largohet nga Barcelona

Barcelonë, 25 shkurt - Mesfushori Yaya Toure ka hedhur poshtë spekulimet se ai dëshiron të largohet nga Barcelona.

Përfaqësuesi i kombëtares së Bregut të Fildishtë është lidhur me një kalim te Arsenal dhe Manchester City, pasi ka humbur vendin në formacionin e parë të Barcelonës.

“Nuk ka klub më të mirë për të luajtur se Barca. Jam i lumtur këtu dhe nuk mendoj të largohem. Duhet t’i respektojmë vendimet e Guardiolas. Ai ka qenë një lojtar i madh, ai e din planin e ndeshjes në mënyrë të përkryer”, ka thënë Toure.

Mesfushori mbrëmë u aktivizua në barazimin 1-1 të Barcelonës në fushë të Sttutgart.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)