23 Shtator 2021

Toni Kroos largohet nga ekipi kombëtar i Gjermanisë

Berlin, 2 korrik - Toni Kroos konfirmoi largimin e tij nga ekipi kombëtar i Gjermanisë në futboll pas eliminimit nga EURO 2020.

“Unë kisha vendosur për t’u larguar pas këtij turneu për një kohë të gjatë”, tha ai në mediat sociale.

Mesfushori 31-vjeçar shtoi se ai dëshiron të përqendrohet në karrierën e tij në Real Madrid në sezonet e ardhshme dhe se ai nuk do të marrë pjesë në Kupën Botërore 2022 në Katar.

Kroos ishte një pjesë e skuadrës gjermane fituese të Kupës Botërore në vitin 2014, kur ata mundën Argjentinën 1-0 në finalen në Rio de Janeiro.

Ai ka shënuar 17 gola që nga viti 2010 për kombëtaren.

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 Shtator 2021 - Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 301, ora 10:00)

- Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili do të vizitoj Kompaninë Pastrimi në Prishtinë ku do të mbaj edhe një Konferencë për media në hapësirën e kësaj kompanie. (Kompania Pastrimi në Emshir pas stacionit të autobusëve, ora 11:30)

- Partia Socialdemokrate do të dorëzoj kallëzim penal në Prokurori. (Ndërtesa e Prokurorisë në lagjen Veternik, ora 13:00)

- Forumi i Gruas së Nismës Socialdemokrate në Malishevë mban takim elektoral, ku i pranishëm do të jetë kryetari Nismës, Fatmir Limaj dhe kandidati për kryetar të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati. (Ambienti i jashtëm i shkollës fillore “Ibrahim Mazreku” në Malishevë, ora 14:00)

- Dhomat e Specializuara të Kosovës organizojnë informimin javore  në të cilin do  të  japin  një  informacion  të  përditësuar  mbi zhvillimet  e  fundit  lidhur  me  procedurat  gjyqësore  dhe  veprimtaritë  e  tjera  publike  të  gjykatës. (Online, ora 14:30)

- Forumi për Lidership dhe Diplomaci organizon ngjarjen lansuese të projektit: Promovimi i Zhvillimit Ekonomik Rajonal përmes Akademisë se Ndërmarrësisë. (Hotel Sirius, ora 16:00)

- Mbahet ceremonia e  hapjes së Kongresit te Parë Klinik të Kolegjit te Kirurgëve të Kosovës organizuar në bashkëpunim me Odën e Mjekëve të Kosovës. (Hotel Emerald, ora 17:00)