24 Shtator 2021

Tiago, zyrtarisht lojtari i Liverpool

Liverpool, 18 shtator - Liverpool ka kompletuar nënshkrimin e Tiago Alkantaras nga Bajern Munih për shifrën e 27 milionë paundëve.

Spanjolli bëhet blerja e dytë e të kuqve, pas Kostas Tsimikas nga Olimpiakosi. Transferimi i 29-vjeçarit i jep fund kështu spekulimeve që qarkulluan gjatë muajit të fundit në lidhje me të ardhmen e tij.

Tiago do të mbajë numrin 6 në Anfield dhe ka firmosur një kontratë 4 vjeçare nga ku do të përfitojë 20 milionë paund.

“ Mendoj se është një ndenjë e mrekullueshme, e kam pritur këtë moment për një kohë të gjatë dhe jam shumë, shumë i lumtur të jem këtu”, këto kanë qënë fjalët e para të spanjollit gjatë prezantimit në Anfield.

Spanjolli largohet nga Gjermania pas 7 viteve të lavdishme ku arriti të fitonte gjithçka, madje sezonin e fundit e mbylli me një tripletë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Shtator 2021 - Komisioni për Integrim Evropian shqyrton Programin Kombëtar për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim- Asociimit 2021-2025, i ftuar Besnik Bislimi, zëvendëskryeministër i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 9:00)    

- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione rishqyrton planin e punës për sesionin vjeshtor 2021. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 10:00)

- Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj viziton KF “Liria”  dhe me pas KF “Prizreni” . (Stadiumi i Prizrenit, ora 10:30)

- Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili do të mbaj sot konferencë për media. (Te Deponia Ilegale e mbeturinave, afër Tauk Bahçes, ora 14:00 - mediat i presim në udhëkryqin e Tauk Bahçes, te rruga e Bledit, nga ora 13:40)

- Kandidati për kryetar të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, sot mban takim elektorale me strukturat e rinisë së degës së Nismës në Malishevë. (Stadiumi “Liman Gegaj” në Malishevë, ora 14:00)

 - Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj bashkë me Kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi viziton Bashkësinë Islame në Prizren. (Prizren, ora 14:15)

 - Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj shpalos programit për arsim. (Qendra Europa, në Plato, ora 16:00)

- Mbahet dita e dytë e Kongresit të Parë Klinik i Kolegjit te Kirurgëve të Kosovës organizuar në bashkëpunim me Odën e Mjekëve të Kosovës. (Hotel Emerald, ora 17:00)