24 Shtator 2021

Sot mbahet Turneu i streetballit "Prishtina Streetball 2020"

Prishtinë, 25 tetor - Ketë vit në edicionin e 22 me radhë Sport4all vazhdon traditën e streetballit rrugor edhe përkunder vështersive dhe pandemisë në vend.

Sot në Amfiteatrin e Pishinës së Gërmisë do të mbahet Turneu i streetballit "Prishtina Streetball 2020".

Turneu do të përfshin në vete gjitha grupmoshat si Senior - Junior - Pioner - Kadet, grupi më i vogël i cili përbehet prej djem e vajza nga  8 deri 10 vjeq!

Për shkak të pandemisë me Covid 19 pjesëmarrja e ekipeve ka qenë e limituar gjithsej janë përzgjedhur 12 ekipe.

Sport4all do të marrë të gjitha masat anti Covid të përshkruara nga Instituti Kombëtar e Ministria e Shëndetësisë.    

Qëllimi i organizimit edhe ketë vit i turneut me moton "Beso" është socializimi në mes garuesve pastaj shoqërimi e masovizimi i kësaj dicipline sportive me karakter rekracional .

Përfshirja e sa me shumë garuesve te të gjitha moshave me të vëtmin qëllim …aktivitet sportiv i shoqëruar me muzikë të mirë ritmike dhe me shperblime të ndryshme  të cilat do mbesin kujtim terë jetën.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Shtator 2021 - Komisioni për Integrim Evropian shqyrton Programin Kombëtar për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim- Asociimit 2021-2025, i ftuar Besnik Bislimi, zëvendëskryeministër i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 9:00)    

- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione rishqyrton planin e punës për sesionin vjeshtor 2021. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 10:00)

- Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj viziton KF “Liria”  dhe me pas KF “Prizreni” . (Stadiumi i Prizrenit, ora 10:30)

- Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili do të mbaj sot konferencë për media. (Te Deponia Ilegale e mbeturinave, afër Tauk Bahçes, ora 14:00 - mediat i presim në udhëkryqin e Tauk Bahçes, te rruga e Bledit, nga ora 13:40)

- Kandidati për kryetar të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, sot mban takim elektorale me strukturat e rinisë së degës së Nismës në Malishevë. (Stadiumi “Liman Gegaj” në Malishevë, ora 14:00)

 - Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj bashkë me Kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi viziton Bashkësinë Islame në Prizren. (Prizren, ora 14:15)

 - Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj shpalos programit për arsim. (Qendra Europa, në Plato, ora 16:00)

- Mbahet dita e dytë e Kongresit të Parë Klinik i Kolegjit te Kirurgëve të Kosovës organizuar në bashkëpunim me Odën e Mjekëve të Kosovës. (Hotel Emerald, ora 17:00)