24 Korrik 2021

Shumaher: Gati për sfidat e reja

Frankfurt, 12 mars - Michael Shumaher për mediat gjermane deklaroi se është i përgatitur mirë për fillimin e sezonit të ri, në të cilin kthehet pas një pauze 4 vjeçare. Sipas Shumaherit 4 skuadra do të garojnë për titullin e kampionit.

Përveç Mercedesit, në të cilën do të drejtojë makinën, këtu janë  janë edhe Ferrari, Red Bull dhe Meklareni. Nga 7 tituj të fituara , 5 prej tyre Shumaheri i ka fituar me skuadrën e Ferrarit.

Ndërkohë sipas të përdishtmes gjermane “Bild” makina e Mercedes GP, ka bërë ndrrime drastike tek makina, vetëm disa ditë para fillimit të sezonit të ri. Arsye për veprim të tillë, janë rezultatet e dobëta në testet e deritanishme.

Makinën e re të Marcedesit, Mihael Shumaher dhe Niko Rozberg, do të testojnë vetëm 3 herë, edhe atë në pistën e Bahreinit. Sezoni i ri në Formula 1 starton gjatë fundjavës me garën për Çmimin e Madh të Bahreinit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)