24 Korrik 2021

Sacchi: Barcelona gaboi me transferimin e Ibrahimovicit

Barcelonë, 11 mars - Ish-trajneri i Italisë, Arrigo Sacchi, ka thënë se Barcelona ka gabuar me transferimin e Zlatan Ibrahimovicit, ndërsa sipas tij, Real Madridi ka gjasa reale për të arritur në finalen e Ligës së Kampionëve.

“Barcelona gaboi me transferimin e Ibrahimovicit. Ai është një lojtar fantastik, në aspekt individual, por në skuadër ai nuk luan mirë me të tjerët. Stili i tij i lojës është ‘vetmitar’”.

“Unë i kam thënë Pep-it se ka transferuar individualistin më të mirë në botë, sepse ai i ka të gjitha- aftësinë për të shënuar, fuqinë, talentin- por ka probleme. Shpresoj që të mund t’i zgjidhë ato. Aktualisht ai po vuan, por pas 15 ditësh gjithçka mund të ndryshojë për të mirë”, ka thënë Sacchi.

Ndërkohë sa i përket ndeshjes Real Madrid-Lyon, Sacchi ka thënë se Reali do ta përmbysë avantazhin e Lyonit nga ndeshja e parë, madje ka thënë se Mbretërit mund të shkojnë deri në finale.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)