24 Korrik 2021

Ronaldo: Në Bernabeu, ne e kemi fjalën

Madrid, 9 mars - Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, e ka paralajmëruar Lyonin se në Santiago Bernabeu, Mbretërit do të flasin ndryshe.

“Duhet të tregojmë se në Bernabeu, ne jemi ‘bosët’. Tashmë e njohim Lyonin- një skuadër e fortë- por tash ne do të luajmë në shtëpi dhe unë jam i bindur se ne do të vazhdojmë tutje. Do të ishte një zhgënjim i madh po të mos vazhdonim”.

“Do të dalim në fushë me mentalitet fituesi dhe me qëllimin për të shënuar gola. Nëse mesfusha jonë është më ofensive, atëherë do të jetë edhe më mirë. Por vendimin (për taktikën e lojës) e merr Pellegrini”, ka thënë portugezi për Marca.

Në takimin e parë të zhvilluar në Stade de Gerland, Lyoni shënoi fitore me rezultat 1-0.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)