24 Korrik 2021

Ronaldo: Në 2011 do të jap dorëheqjen

Brazil, 23 shkurt - "Në vitin 2011 do të jap dorëheqjen time nga sporti i futbollit si një protagonist", - këto kanë qenë fjalët e fenomenit brazilian Luis Nazario De Lima Ronaldo i cili ka pohuar se do të largohet nga sporti i futbollit.

Lojatri gjithashtu shtoi se do të ishte i gatshëm në qoftë se ekipi i tij, Corinthians, do të pranonte që të bënte Ronaldon një ambasador të jashtëm të kësaj skuadre.

Braziliani i cili ka dhuruar spektakël dhe një mori golash për ekipet në të cilat ka luajtur ka theksuar se ka zgjatur kontratën e tij për një muaj e gjysëm domethënë deri më 31 dhjetor të vitit 2011dhe do të jenë pikërisht këto dy vitet e fundit, të karrierës së tij pas ai në përfundim të tyre ai do të japë dhe dorëheqjen.

"Shpresoj të argëtohem dhe ta mbyll karrierën si fitues", - ishin fjalët e fundit të fenomenit brazilian në këtë deklaratë të bërë të ditur nga vetë ai.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)