24 Korrik 2021

Ronaldo mund të kthehet te Mançesteri, ai nuk e mohon

Madrid, 16 shkurt - Ylli i Real Madridit, Kristiano Ronaldo, ka lançuar një deklaratë të jashtëzakonshme, në të cilën pohon se ka filluar t’i mungojë ish-klubi Mançester Junajtid, dhe nuk e ka mohuar mundësinë për t’u rikthyer ndonjëherë në “Old Traford”.

Ronaldo u largua verën e kaluar për një shumë rekord, 94 milionë euro, ku plotësoi ëndrrën e tij për t’u bërë galaktik. Anësori portugez pranon se atij i mungon klubi i Sër Aleks Ferguson, ku ai fitoi tre tituj të Premier League dhe një Champions League, duke hapur rrugë për një rikthim sensacional.

“Natyrisht, më mungon loja në Mançester Junajtid. Jo vetëm klubi, por edhe shokët që janë ende atje. Unë luajta atje për 6 vite dhe është kohë e gjatë. Sa herë që kam rastin, unë i shikoj ata. Ende interesohem për ta ndjekur Mançester Junajtid, dhe kurrë nuk i dihet, ndoshta në të ardhme do të rikthehem që të luaj atje. Është gjithnjë e mundshme. Nuk dua të them se nuk jam i lumtur te Reali. Unë jam shumë i lumtur dhe ky është klubi im, por natyrisht, më mungon Mançesteri, trajneri, lojtarët, sepse kam lënë një familje të tërë atje. Unë dua të respektoj kontratën me Realin, por në të ardhmen, vetëm Zoti e di se çfarë do të ndodhë”.

Ronaldo gjithashtu lavdëroi ish-kolegun e tij të Junajtid. I pyetur a është bërë Runi lojtar më i mirë pas largimit të tij, Ronaldo u shpreh: “Jo. Ndoshta ka shënuar më shumë gola se sezonin e kaluar, por Runi është njëri prej lojtarëve më të rëndësishëm për Mançesterin dhe Premier Leaguen. Ai është një lojtar fantastik, por nuk do të thotë se ai po luan mirë sepse unë u largova. Ai gjithnjë ka luajtur mirë”.

Për kampionatin botëror ai u shpreh: A mund ta fitojë Anglia kampionatin botëror? Pse jo? Ata kanë lojtarë dhe një trajner të shkëlqyer. Nëse luajmë me Anglinë në finale, do të jetë sepse Portugalia ka luajtur mirë në kampionat. Unë mendoj se Anglia është shumë e fortë, dhe nuk dua ta mendoj tani përballjen me Runin apo Ferdinand. Unë po mendoj se si të kualifikohemi. Por, do të ishte interesante nëse do t’i shihja Runin dhe Ferdinand në finale”, përfundoi Ronaldo.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)