24 Korrik 2021

Robinjo: Mançini është një trajner i paaftë

Mançester,  9 mars - Robinjo ka kritikuar ashpër trajnerin e Mançester Sitit, Roberto Mançinin, duke e vënë në pikëpyetje aftësinë e tij si trajner dhe duke pohuar se italiani e bëri atë të humbasë besimin pas zëvendësimeve të vazhdueshme.

Pas një sezoni irritues me Sitin, braziliani shkoi si huazim te klubi ku filloi karrierën, Santos, ku shënoi 4 gola në 6 ndeshje.

“Te Mançester Siti e dija se do të fillonin zëvendësimet, pasi që trajneri nuk ka pasur besim te unë. Më pas, fillon të humbet besimi në fushë. Ishte hera e parë që unë përjetoj diçka të tillë. Nuk ishte mungesë respekti. Mendoj se është mungesë e aftësisë si trajner”, përfundoi Robinjo.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)