24 Korrik 2021

Riberi, klubet më të mira e kërkojnë

Romë, 13 mars - Siç edhe është bërë e ditur kohë më parë, Reali i Madridit, pas eliminimit surprizë në përballjen e dyfishtë në Champions League nga Lioni, ka vënë në shënjestër talentin francez Frank Riberi (26-vjeçar) për fushatën e ardhshme të transferimeve verore.

Por për yllin e skuadrës së Bajernit të Mynihut, sikurse bëhet e njohur nga Mbretëria e Bashkuara, janë përqendruar edhe vëmendjet e Mançester Junajtid dhe Çelsit.

Të dyja skuadrat angleze synojnë të bëjnë të vetin Riberinë, i cili duket pranë largimit nga bavarezët.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)