24 Korrik 2021

Reali, Ofron 30 milion euro për shërbimet e Zherard

Madrid, 14 mars - Real Madridi pas eliminimit zhgënjyes nga Liga e Kampionëve është duke menduar për përforcimin e skuadrës me futbollistë të rinj.

I pari që bën pjesë në planet e skuadrës “mbretërore” është kapiteni i Liverpullit, Stiven Zherard për shërbimet e të cilit drejtuesit e skuadrës nga “Santiago Bernabeu” janë të gatshëm që të harxhojnë diku rreth 30 milionë sterlina.

Sipas “Daily Star”, eliminimi i Real Madridit nga Liga e Kampionëve i ka detyruar drejtuesit “madrilen”, që të shikojnë alternativa tjera, ndërsa sipas tyre njeriu i duhur do të ishte Zherard, i cili mund të largohet nga “Enfilld Roud”, në rast se Liverpulli nuk siguron një vend për në Ligën e Kampionëve në sezonin e ardhshëm.

Anglezi, Zherard me Liverpullin ka kontratë që e mban atë në “Enfilld” deri në vitin 2013, por një ofertë joshëse nga Reali, do të thoshte se transferimi i mesfushorit anglez nuk do të ishte ndonjë problem i madh.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)