24 Shtator 2021

Raiola kërkon pagë prej 10 milionë euro për Donnaruman

Milano, 1 shkurt - Portieri i Milanit Gigio Donnarumma thuhet se vazhdon të kërkojë 10 milionë euro në sezon për të rinovuar me “Rossonerët”, të cilët ofrojnë 7 milionë euro plus bonuse.

Tymi i bardhë i shumëpritur në rinovimin e lojtarit italian është ende larg, sipas “Corriere della Sera”.

Gazeta zbulon se të dy palët kanë ende disa nyje për të zgjidhur dhe më e madhja është paga e portierit.

Agjenti Mino Raiolas thuhet se vazhdon të kërkojë 10 milionë në vit për italianin e ri, ndërsa “Rossonerët” janë shprehur të gatshëm për të ofruar 7 milionë euro plus bonuse.

Donnarumma ka luajtur 19 ndeshje në Serie A këtë sezon, duke mos pranuar gol në shtatë prej tyre dhe ka ndihmuar Milanin të renditet i pari pas 20 ndeshjeve.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)