23 Shtator 2021

Pronari i City do të mbulojë kostot e udhëtimit për në Portugali për të gjithë fansat

Manchester, 18 maj - Pronari i Manchester City ka vendosur të bëjë një dhuratë për tifozët që do të udhëtojnë drejt Portos për të mbështetur skuadrën në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Chelsea-t, e planifikuar për t’u zhvilluar më 29 maj.

Sheiku Mansour do të mbulojë kostot e fluturimit dhe udhëtimit për në Portugali për të gjithë fansat.

“Mijëra mbështetës të Citizens do të përfitojnë nga iniciativa e krijuar për të lehtësuar presionin ekonomik me të cilin tifozët janë përballur dhe po përballen akoma nga situata e komplikuar për shkak të ndikimit të pandemisë Covid-19,” lexohet në njoftimin e klubit.

“I vetëdijshëm se pandemia ka prekur të gjithë tifozët e Manchester City-t dhe ka shkaktuar një rritje në kostot e udhëtimit, Sheiku Mansour ka kërkuar të heqë pengesën më të rëndësishme financiare për tifozët që duan të jenë në finale. Shpenzimet e fryra të për shkak të pandemisë, plus pagesat që duhen për testet PCR, e bëjnë udhëtimin të papërballueshëm për shumë prej atyre mbështetësve që do të kenë fatin për t’u pajisur me biletë.

Pep dhe ekipi kanë pasur një sezon të jashtëzakonshëm dhe arritja në finalen e Ligës së Kampionëve, pas një viti shumë të ngarkuar, është një moment me të vërtetë historik për klubin.

Prandaj, është tepër e rëndësishme që sa më shumë tifozët të na mbështesin në këtë ndeshje të veçantë. Sidomos ata që e kanë mbështetur Manchester City-n në kohë të mira dhe të këqija për kaq shumë vite”.

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 Shtator 2021 - Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 301, ora 10:00)

- Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili do të vizitoj Kompaninë Pastrimi në Prishtinë ku do të mbaj edhe një Konferencë për media në hapësirën e kësaj kompanie. (Kompania Pastrimi në Emshir pas stacionit të autobusëve, ora 11:30)

- Partia Socialdemokrate do të dorëzoj kallëzim penal në Prokurori. (Ndërtesa e Prokurorisë në lagjen Veternik, ora 13:00)

- Forumi i Gruas së Nismës Socialdemokrate në Malishevë mban takim elektoral, ku i pranishëm do të jetë kryetari Nismës, Fatmir Limaj dhe kandidati për kryetar të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati. (Ambienti i jashtëm i shkollës fillore “Ibrahim Mazreku” në Malishevë, ora 14:00)

- Dhomat e Specializuara të Kosovës organizojnë informimin javore  në të cilin do  të  japin  një  informacion  të  përditësuar  mbi zhvillimet  e  fundit  lidhur  me  procedurat  gjyqësore  dhe  veprimtaritë  e  tjera  publike  të  gjykatës. (Online, ora 14:30)

- Forumi për Lidership dhe Diplomaci organizon ngjarjen lansuese të projektit: Promovimi i Zhvillimit Ekonomik Rajonal përmes Akademisë se Ndërmarrësisë. (Hotel Sirius, ora 16:00)

- Mbahet ceremonia e  hapjes së Kongresit te Parë Klinik të Kolegjit te Kirurgëve të Kosovës organizuar në bashkëpunim me Odën e Mjekëve të Kosovës. (Hotel Emerald, ora 17:00)