24 Korrik 2021

Panucci prish kontratën me Parmën

Romë, 24 shkurt - Me anë të një deklarate zyrtare, skuadra e Parmës ka njoftuar se ka shfuqizuar kontratën e mbrojtësit italian Christian Panucci.

Të hënën mediat italiane njoftuan se ish-lojtari i Romës dëshiron t’i japë fund futbollit aktiv për arsye personale, ndërsa sot është zyrtarizuar prishja e kontratës me klubin e tij të fundit, ku ka qëndruar shtatë muaj.

Përveç deklaratës së Parmës, në faqen zyrtare të klubit ishte edhe deklarata e lojtarit, me anë të të cilës Panucci falënderoi klubin, presidentin, bashkëlojtarët dhe të gjithë tifozët.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)