24 Korrik 2021

Mourinho thotë se Chelsea nuk ka ndryshuar

Milano, 11 shkurt - Jose Mourinho është duke u përgatitur të përballet me ish-klubin e tij Chelsea dhe ish-rivalin e tij të Milanit, Carlo Ancelotti, dhe thotë se blutë janë po thuajse i njëjti ekip të cilin ai e ka lënë.

“Herën e fundit kur isha atje, e përcolla secilin me vëmendje. Madje edhe nxehja para takimit është e njëjtë si në kohën time. Mënyra në të cilën ata mbrohen është e njëjta. Mënyra se si renditen kur ka gjuajtje të lirë është e njëjta. Edhe sistemi i lojës 4-4-2 dhe ndonjëherë 4-3-3 është i njëjti të cilin e kam praktikuar unë”.

“Mendoj se kualiteti i një trajneri të mirë, dhe Ancelotti është trajner i mirë, është të kuptojë lojtarët se në cilin pozicion ndjehen më mirë. Dhe në vend se të bëjë ndryshime të çmendura, duhet shumë pak ta ndryshojë stilin e tashëm, që mjafton për ta ruajtur strukturën fitimtare”, ka thënë Mourinho.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)