24 Korrik 2021

Mourinho e kërkon Eden Hazard te Roma

Romë, 26 maj - Jose Mourinho kërkon të punojë sërish me Eden Hazard.

Mediat italiane bëjnë me dije se sulmuesi belg i cili nuk është përshtatur te Reali i Madridit në këto dy sezone kjo për shkak edhe të dëmtimeve të shumta u ka kërkuar drejtuesve të Los Blancos ta lejojnë të largohet për të rigjetur formën optimale dhe opsioni më i mirë për Hazard është kalimi te Roma aty ku Jose Mourinho do ta priste krahëhapur.

Gjithsesi Roma mund t’ia lejojë vetes ta marrë Hazard vetëm në formë huazimi dhe t’i paguajë një pjesë të pagës prej 15 milionë eurosh në sezon dhe mbetet për t’u parë nëse Reali i Madridit do ta pranojë largimin e Hazard me një formulë të tillë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)