19 Qershor 2021

Mancini: Punoj 18 orë në ditë

Mançester, 5 mars - Roberto Mancini thotë se ai punon nga 18 orë në ditë me qëllim që t’i arrijë qëllimet me Manchester Cityn.

Qëllimi i Cityt për këtë sezon në Manchester City është plasimi në një pozitë e cila çon në Ligën e Kampionëve dhe shanset janë reale nëse qytetarët vazhdojnë të fitojnë.

“Jam ftuar dhe është kërkuar nga unë t’i sjell sukses Manchester Cityt në Ligë Premier dhe këtu punoj nga 18 orë në ditë për ta arritur këtë qëllim.

“Kam fituar gjithkund ku kam qenë dhe City po ashtu do të fitojë. Më mungon ca familja e cila qëndron në Bologna. Por ata do të më bashkohen gjatë verës.

Për momentin mendoj vetëm për Cityn dhe këtu do të jem edhe disa vite”, ka thënë Mancini.

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Qershor 2021 - Pishina e Gërmisë hap dyert për sezonin veror 2021. (Gërmia, Prishtinë, ora 10:00)    

- Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) dhe forumZFD promovojnë librin “Përtej dhimbjes, drejt guximit: Rrëfime për traumën e dhunës seksuale në luftë”. (Biblioteka Kombëtare, ora 11:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës në të cilen do të shqyrtojë dhe miratojë rekomandimit për caktimin lartësisë së Shpenzimeve të Fushatës për zgjedhjet lokale 2021. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, bën homazhe te varri i veprimtares Nekibe Kelmendi, në 10 vjetorin e vdekjes. (Varri i Nekibe Kelmendi, ora 12:00)

- Komuna e Mitrovicës do të bejë përurimin e rrugës së asfaltuar në fshatin Kovaqicë të Shalës së Bajgores. (Fshati Kovaqicë, ora 14:00)