24 Korrik 2021

Mançester Siti kërkon sulmuesin e Interit, Samuel Eto

Mançester, 13 shkurt - Mediat britanike shkruajnë sot se skuadra e Mançester Sitit kërkon sulmuesin e Interit, Samuel Eto për sezonin e ardhshëm.

Sipas disa burimeve, klubi i sheikëve është i gatshëm të ofrojë 35 milionë euro për kamerunasin, i cili aktualisht nuk po kalon një formë të mirë me kampionët e Italisë.

Në rast të një transferimi të mundshëm të Etosë, Interi mund të afrojë francezin Karim Benzema, që nuk është ambjentuar ende me Realin e Madridit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)