24 Korrik 2021

Luka Modriç vazhdon kontratën me Real Madridin

Madrid, 25 maj - Lojtari i ekipit kombëtar kroat të futbollit, Luka Modriç ka vazhduar kontratën e tij me ekipin spanjoll të Real Madridit për një vit tjetër, gjegjësisht deri në verën e vitit 2022.

Në njoftimin e klubit madrilen thuhet se kontrata e Modriçit është rinovuar, gjegjësisht është nënshkruar kontratë e re, e cila është e vlefshme deri më 30 qershor të vitit 2022.

"Jam krenar dhe i lumtur që vazhdoj të mbajë uniformën e ekipit më të mirë në botë", shkroi Modriç në profilin e tij në Instagram.

Modriç, një mesfushor 35-vjeçar i cili luan për Real Madridin që nga viti 2012 ka zhvilluar 48 ndeshje sezonin e kaluar.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)