24 Shtator 2021

Luis Suarez transferohet në Atletico Madrid

Madrid, 24 shtator - Futbollisti 33-vjeçar uruguaian i Barcelonës është transferuar në Atletico Madrid.

Në deklaratën e bërë nga klubi i Barcelonës, thuhet se është arritur marrëveshje që Suarez të transferohet në Atletico Madrid për një klauzolë prej 6 milionë eurosh që ndryshon në varësi të suksesit.

Ndërkohë, nga Atletico Madrid njoftuan se pas kontrollit mjekësor do të nënshkruhet kontratë me Suarez.

Suarez në 6 sezonet e fundit me fanellën e Barcelonës fitoi 4 liga, 4 kupa mbretërore, 2 Super Kupa të Spanjës, një Liga e Kampionëve, një Super Kupa e Evropës dhe një FIFA Kupa Botërore e Klubeve duke shënuar 198 gola në 238 ndeshje.

Klubi i Barcelonës sot pritet të organizojë një konferencë për media për t'i dhënë lamtumirën futbollistit, ndërsa Atletico Madrid pritet atë ta njoftojë të premten.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Shtator 2021

- Komisioni për Integrim Evropian shqyrton Programin Kombëtar për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim- Asociimit 2021-2025, i ftuar Besnik Bislimi, zëvendëskryeministër i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 9:00)    

- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione rishqyrton planin e punës për sesionin vjeshtor 2021. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 10:00)

- Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj viziton KF “Liria”  dhe me pas KF “Prizreni” . (Stadiumi i Prizrenit, ora 10:30)

- Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili do të mbaj sot konferencë për media. (Te Deponia Ilegale e mbeturinave, afër Tauk Bahçes, ora 14:00 - mediat i presim në udhëkryqin e Tauk Bahçes, te rruga e Bledit, nga ora 13:40)

- Kandidati për kryetar të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, sot mban takim elektorale me strukturat e rinisë së degës së Nismës në Malishevë. (Stadiumi “Liman Gegaj” në Malishevë, ora 14:00)

 - Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj bashkë me Kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi viziton Bashkësinë Islame në Prizren. (Prizren, ora 14:15)

 - Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj shpalos programit për arsim. (Qendra Europa, në Plato, ora 16:00)

- Banka Qendrore e Kosovës mbanë konferencë për shtyp. (Objekti i BQK-së, ora 16:00)

- Mbahet dita e dytë e Kongresit të Parë Klinik i Kolegjit te Kirurgëve të Kosovës organizuar në bashkëpunim me Odën e Mjekëve të Kosovës. (Hotel Emerald, ora 17:00)