24 Korrik 2021

Leonardo: Ronaldinho përsëri është më i miri

Milano, 9 mars - Trajneri i Milanit, Leonardo, beson se Ronaldinho pas pauzës prej disa vitesh, përsëri është rikthyer në formën e tij më të mirë.

Ish-lojtari më i mirë në botë po kalon një sezon të shkëlqyeshëm dhe ka krijuar 15 gola për bashkëlojtarët e tij.

“Dy-tre vite Ronaldinho ishte jashtë forme, por tash ai është futbollisti më i rëndësishëm në Milan, dhe Dunga duhet ta ftojë atë në përfaqësuese”, ka thënë Leonardo.

“Ronaldino pati një tregim të shkëlqyeshëm. Ai ishte më i miri. Por pastaj kishte disa probleme. Nuk stërvitej sa duhej dhe për dy-tre vite ishte në hije. Tash ai sërish stërvitet. Punon me ngulm dhe është i përqendruar. Ai është lider”, ka shtuar trajneri brazilian.

Pritet që Ronaldinho të jetë lider i ekipit edhe në ndeshjen e të mërkurës kundër Manchester United në kuadër të Ligës së Kampionëve

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)