27 Nëntor 2022

Juventusi prezanton blerjen e mesfushorit Manuel Locatelli

Torino, 18 gusht - Juventusi ka prezantuar edhe zyrtarisht me fanelën bardhezi blerjen e mesfushorit Manuel Locatelli dhe e kanë prezantuar atë me stil.

Në spotin e prezantimin, skuadra torineze ka zgjedhur të përfshijë edhe Khaby Lame afrikanin e natyralizuar italian i shndërruar në njeriun më të ndjekur në rrjetet sociale në Itali falë videove të tij humoristike.

Bardhezinjtë spotin e shoqërojnë me komentet e tifozëve “të padurueshëm” që kanë ngacmuar vazhdimisht klubin për vonesën në blerjen e Locatellit.

E në fund, përgjigjen e jep Khaby Lame, që u “prezanton” Locatellin me fanelën bardhezi.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 nëntor 2022

- Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe Kuvendit të Republikës së Shqipërisë. (Kuvendi i Shqipërisë në Tiranë, ora 10:00)

- Me rastin e Ditës së Forcës, Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës organizojnë “Ditën e Hapur’’ në të cilën do të marrin pjesë edhe udhëheqësit më të lartë shtetërorë, si dhe përfaqësuesit ushtarakë e diplomatikë të vendeve partnere. (Kazerma “Adem Jashari”, ora 12:00)