24 Shtator 2021

Juventusi dhe Interi të interesuara për Joao Felix

Madrid, 18 dhjetor - Joao Felix nuk është i kënaqur me rolin e tij tek Atletico Madridi, dhe spekulohet se është duke menduar rreth një largimi të mundshëm nga “Wanda Metropolitano”, raporton “Calciomercato”.

Gjigantët e Serie A, Juventusi dhe Interi thuhet se kanë shprehur interesim serioz për Felix, dhe janë duke e monitoruar nga afër situatën e yllit portugez, ku edhe i kanë të gatshme ofertat me shuma të majme për të, përcjell KosovaPress.

Felix këtë edicion ka bërë 17 paraqitje me skuadrën e Atleticos në të gjitha garat, dhe ka regjistruar gjithsej tetë gola dhe tre asistime.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)