24 Korrik 2021

Investitorët nga Azia ofruan 1 bilion paund për Manchester United

 Londer, 9 mars - “Sky Sports” ka mësuar se dy bilionerë nga Azia e jugut kishin pregatitur një ofertë prej 1 bilion paund për të blerë Manchester.

United por familja Glazer u ka thënë se nuk dëshironte ta shiste. Sipas asaj çka zbulohet brenda kësaj lidhjeje ka qenë i përfshirë edhe supër-menaxheri Pini Zahavi në tetorin e shkuar. Zahavi i cili përfaqëson mbrojtësin e United Rio Ferdinand ka lidhje të ngushta me klubin.

Bilionerët emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur, konsiderohen si mbështetës të rëndësishëm të Manchester United. Besohet se investitorët kanë dhënë prova se disponojnë para të mjaftueshme në një konto bankare në Zvicër. Zahavi ishte përfshirë edhe në lidhjen mes Roman Abramovich dhe skuadrës së Chelsea në vitin 2003.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)