24 Tetor 2021

Inter fillon stërvitjet pas testeve negative ndaj koronavirusit

Milano, 8 maj - Lojtarët e ekipit italian të Seria A Inter Milan mund të rifillojnë stërvitjen në qendrën Suning të klubit, pasi të gjithë nga ekipi i parë u testuan negativ ndaj koronavirusit.

Interi duhej të shtynte rifillimin e stërvitjes më herët gjatë javës, sepse jo të gjithë në ekip ishin testuar ndaj COVID-19.

Klubi tha se të gjitha testet tani janë negative dhe se "seancat individuale të stërvitjes individuale do të fillojnë këtë pasdite."

AC Milan ka rihapur gjithashtu qendrën e saj të stërvitjes për lojtarët e saj.

Shumica e klubeve tjera të ligës italiane kanë rinisur stërvitjet në baza individuale këtë javë para se të fillojnë stërvitjet e plota të ekipit më 18 maj. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 Tetor 2021 - Shoqata për Teknologji të Informacionit dhe Komunikimit të Kosovës - STIKK organizon diten e dytë të edicionit te 10-të të festivalit të teknologjisë “KosICT”. (Ambientet e “ITP Park” në Prizren, ora 10:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Shfaqet video programi "Pranverë e përhershme, behar i vonuar" nga Protocinema në bashkëpunim me Fondacionin Lumbardhi. (Kino Lumbardhi, ora 12:00)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me ministrin e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku do të vizitojnë Kinemanë e parë të Prizrenit, ku ka filluar projekti i restaurimit të kësaj ndërtese. (Objekti i kinemasë së vjetër të Prizrenit në afërsi të zyreve të shoqatës Esnaf, ora 12:00)

- Mbahet dita e dytë e edicionit te tretë te festivalit Lahuta, Okarina Polifionia. (Ambientet e Qendrës për zhvillimin e kultures tradicionale në Prishtinë, Rruga Xheladin Hana nr. 98, ora 15:00)