17 Shtator 2021

Iniesta rinovon edhe për dy vite me Vissel Kobe

Madrid, 11 maj - Fituesi i Kupës së Botës, Andres Iniesta ka rinovuar kontratën me Vissel Kobe edhe për dy vite.

37-vjeçari që shënoi golin e fitores kur Spanja mposhti Holandën në Kupën e Botës, iu bashkua Vissel në vitin 2018 pas një karrierë të shkëlqyer te Barcelona, ku fitoi katër herë Ligën e Kampionëve dhe nëntë herë La Ligan.

Spanjolli i ndihmoi Vissel të fitojnë trofeun e parë, pra kupën Emperor në vitin 2019, gjë që e kualifikoi klubin në Ligën e Kampionëve AFC për herë të parë në histori.

Iniesta ka qenë i shkëlqyer te skuadra e Kobe, por një lëndim në gju, bëri që të mungoi për një kohë të gjatë.

Ndërkohë, tani që është rikthyer ka vendosur që të vazhdojë të luajë deri në vitin 2023.

Kobe momentalisht renditët në pozitën e pestë në tabelë, 18 pikë prapa liderit Kawasaki Frontale.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 17 Shtator 2021 - Kuvendi i Komunës së Prizrenit do të mbajë mbledhjen e jashtëzakonshme lidhur me përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor. (Salla për mbledhjet e Kuvendit të Komunës, në Shtëpinë e Bardhë, ora 10:00)

- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues nga Iniciativa e Pavarur e të Verbërve të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajčák. (Kabineti i Presidentes, ora 10:10 - vetëm pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Deçanit organizon promovimin e librit  “Krimet serbe në Kosovë” nga autori  Prof. Adem Lushaj. (Salla e Asamblesë Komunale në Deçan, ora 10:00)

- Nen përcjelljen e Forces së Sigurisë se Kosovës mbahet ceremonine e rivarrimit te dëshmorit Mehmetali Behluli. (Kompleksi i Varrezave te Dëshmoreve në Gjilan, ora 11:00)

- Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës proteston para ministrisë së Shëndetësisë, lidhur me nxjerrjen e udhëzimit administrativë për shtesat mbi pagë të bazuar në Ligjin për luftimin dhe parandalimin e pandemisë. (Para ministrisë së Shëndetësisë, ora 11:00)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në aktivitetin "Dita pa Makina" të organizuar nga Drejtoria e Shërbimeve Publike. (Sheshi i Dëshmorëve, ora 14:00)

- Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren.do të bëj prezantimin e kandidatëve për asamblistë. (Hapësirat e Lidhjes së Prizrenit, ora 18:00)