24 Shtator 2021

Ibrahimoviç vazhdon qëndrimin në Milan

Milan, 28 gusht - Zllatan Ibrahimoviç ka arritur marrëveshje me Milanin dhe do të nënshkruajë kontratë një vjeçare në vlerë prej 7 milionë euro.

Suedezi nuk u paraqit në kampin stërvitës Milanello kur pjesa tjetër e ekipit filloi përgatitjet për sezonin 2020/21, duke pritur që të arrijë marrëveshje finale me “rosonjerët”.

Megjithatë, Sky Sport Italia raporton se sulmuesi suedez 38-vjeçar dakordoi kontratën pa kurrfarë bonusesh, por me rrogë fikse prej 7 milionë euro dhe se menjëherë do t’i bashkangjitet ekipit.

Ibrahimoviç ka ndikim të fuqishëm nga kthimi në Milan në muajin janar ndërsa drejtori teknik Paolo Maldini tashmë publikisht konfirmoi se prioriteti i tij është mbajtja e suedezit.

Ibrahimoviç që nga kthimi shënoi 10 gola në 18 ndeshje në Seria A dhe ndihmoi klubin që të realizojë një seri prej 13 ndeshjeve pa disfatë.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Shtator 2021 - Komisioni për Integrim Evropian shqyrton Programin Kombëtar për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim- Asociimit 2021-2025, i ftuar Besnik Bislimi, zëvendëskryeministër i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 9:00)    

- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione rishqyrton planin e punës për sesionin vjeshtor 2021. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 10:00)

- Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj viziton KF “Liria”  dhe me pas KF “Prizreni” . (Stadiumi i Prizrenit, ora 10:30)

- Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili do të mbaj sot konferencë për media. (Te Deponia Ilegale e mbeturinave, afër Tauk Bahçes, ora 14:00 - mediat i presim në udhëkryqin e Tauk Bahçes, te rruga e Bledit, nga ora 13:40)

- Kandidati për kryetar të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, sot mban takim elektorale me strukturat e rinisë së degës së Nismës në Malishevë. (Stadiumi “Liman Gegaj” në Malishevë, ora 14:00)

 - Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj bashkë me Kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi viziton Bashkësinë Islame në Prizren. (Prizren, ora 14:15)

 - Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj shpalos programit për arsim. (Qendra Europa, në Plato, ora 16:00)

- Mbahet dita e dytë e Kongresit të Parë Klinik i Kolegjit te Kirurgëve të Kosovës organizuar në bashkëpunim me Odën e Mjekëve të Kosovës. (Hotel Emerald, ora 17:00)