24 Korrik 2021

Henry: Arsenali mund ta fitojë titullin edhe pa Van Persien

Barcelonë, 8 mars - Sulmuesi i Barcelonës, Thierry Henry, ka thënë se ish-skuadra e tij mund ta fitojë titullin e Kampionatit anglez këtë sezon, përkundër mungesës së sulmuesit kryesor Robin van Persie.

Aktualisht, Topçinjtë mbajnë vendin e tretë në tabelë me dy pikë më pak se kryesuesi Manchester United, ndërsa kanë pikë të barabarta me Chelsean që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

“E them me sinqeritet se Arsenali mund ta fitojë kampionatin dhe e kam menduar këtë para se të fillojë sezoni”, ka thënë francezi për News of the World.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)