24 Korrik 2021

Hazard kërkon të largohet nga Real dhe të kthehet në Chelsea

Madrid, 24 maj - Eden Hazard dëshiron të largohet nga Real Madridi gjatë kësaj verë dhe synon të kthehet në Chelsea, sipas mediave spanjolle.

Përfaqësuesi i Belgjikës u largua nga Chelsea për t’iu bashkuar Real Madridit për 150 milionë euro në vitin 2019.

Por Hazard ka vuajtur shumë ta gjejë formën në Spanjë, kryesisht për shkak të lëndimeve të shumta dhe si pasojë i bëri vetëm 10 paraqitje si titullar në La Liga dhe vetëm tri në Ligën e Kampionëve këtë sezon.

30-vjeçari madje u detyrua t’iu kërkojë falje tifozëve të Real Madridit, të cilët i kishte zemëruar duke qeshur dhe duke bërë shaka me Kurt Zouman e Chelseat pak çaste pasi Real Madridit ishte eliminuar nga Liga e Kampionëve muajin e kaluar.

Sipas emisionit televiziv në Spanjë, El Chiringuito de Jugones, Hazardi po kërkon të largohet nga Madridi në verë dhe synimi i tij është të kthehet në Chelsea.

Hazardi i kaloi shtatë sezone në Stamford Bridge dhe i ndihmoi klubit londinez t’i fitojë dy tituj në Premierligë, FA Cup dhe Ligën e Evropës dy herë.

Në fillim të këtij muaji, mediat spanjolle raportuan se edhe Madridi është i gatshëm ta largojë Hazardin në verë, pas paraqitjeve zhgënjyese të tij. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)