24 Shtator 2021

Hazard dëmtohet sërish

Madrid, 30 shtator - Eden Hazard dëmtohet sërish dhe pritet të mungojë 3 deri në 4 javë.

“Pas testeve të kryera nga Shërbimet Mjekësore të Real Madrid, Eden Hazard, është diagnostikuar me një dëmtim të muskujve në këmbën e tij të majtë,” thuhet në deklaratën zyrtare të klubit spanjoll.

Sulmuesi belg nuk po mund të shfaqë aftësitë e tij tek madrilenët që në verën e vitit të kaluar harxhuan 100 milionë euro për të bërë lojtarin e tyre.

Që prej ardhjes në Madrid, yllin belg e kanë ndjekur pas dëmtimet, ku gjatë gjithë sezonit të kaluar ka zhvilluar vetëm 19 ndeshje dhe nuk ka mundur të shfaqë të gjithë potencialin e tij, duke bërë që edhe Zidan të detyrohet të ndryshojë modul lojë ose do të duhet ta llogarisë edhe këtë vit pa 29-vjeçarin.

Gjithashtu belgu pritet të mungojë edhe për “ El Clasicon” e parë që  do të luhet në fund të tetorit.

Dëmtimet e shpeshta të Hazard ka acaruar shumë tifozët madrilen që e shihnin si zëvendësuesin ideal të Ronaldos.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Shtator 2021 - Komisioni për Integrim Evropian shqyrton Programin Kombëtar për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim- Asociimit 2021-2025, i ftuar Besnik Bislimi, zëvendëskryeministër i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 9:00)    

- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione rishqyrton planin e punës për sesionin vjeshtor 2021. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 10:00)

- Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj viziton KF “Liria”  dhe me pas KF “Prizreni” . (Stadiumi i Prizrenit, ora 10:30)

- Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili do të mbaj sot konferencë për media. (Te Deponia Ilegale e mbeturinave, afër Tauk Bahçes, ora 14:00 - mediat i presim në udhëkryqin e Tauk Bahçes, te rruga e Bledit, nga ora 13:40)

- Kandidati për kryetar të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, sot mban takim elektorale me strukturat e rinisë së degës së Nismës në Malishevë. (Stadiumi “Liman Gegaj” në Malishevë, ora 14:00)

 - Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj bashkë me Kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi viziton Bashkësinë Islame në Prizren. (Prizren, ora 14:15)

 - Kandidatit të PDK-së për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj shpalos programit për arsim. (Qendra Europa, në Plato, ora 16:00)

- Mbahet dita e dytë e Kongresit të Parë Klinik i Kolegjit te Kirurgëve të Kosovës organizuar në bashkëpunim me Odën e Mjekëve të Kosovës. (Hotel Emerald, ora 17:00)