26 Shtator 2021

Hakimi nënshkroi një kontratë 5-vjeçare me PSG

Paris, 7 korrik - Klubi francez Paris Saint Germain (PSG) ka njoftuar se Achraf Hakimi u largua nga Inter Milan dhe nënshkroi një kontratë 5-vjeçare me PSG. 

"Paris Saint-Germain ka nderin të njoftojë ardhjen e Achraf Hakimit", thuhet në deklaratë.

Gjithashtu thuhet se marokeni 22-vjeçar, i cili luan si mbrojtës i djathtë dhe gjithashtu ka shtetësinë spanjolle, nënshkroi një kontratë me klubin francez deri më 30 qershor 2026.

Hakimi erdhi në Inter Milan në vitin 2020 nga Real Madridi dhe u bë një nga lojtarët kryesorë pasi ndihmoi skuadrën të fitonte titullin italian me 7 gola dhe 11 asiste.

Nga 2018 deri në 2020, Hakimi luajti si huazim tek Borussia Dortmund. Ai luajti 36 ndeshje për kombëtaren e Marokut dhe shënoi 4 gola.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)

 

- Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjofca, bën homazhe në Abri të Epërme, në 23-vjetorin e masakrës së kryer nga forcat serbe në këtë fshat. (Abri e Epërme, ora 14:30)