24 Korrik 2021

Gati kontrata trevjeçare për Mancinin

Mançester Siti, 15 shkurt - Roberto Mancini ka bindur sheikun e Mançester Sitit dhe sipas tabloidit, “The Sun”, shumë shpejt trajneri italian mund të rinovojë kontratën, e cila do ta lidhë me “sitizëns” deri në vitin 2013.

Sheiku Al Mansur dhe presidenti i klubit britanik, Al Mubarak, janë entuziastë për rezultatet e fundit të skuadrës dhe kërkojnë ta “blindojnë” Mançinin për sezonet e ardhshme.

Rinovimi i kontratës lidhet me shanset e mira për kualifikimin në Champions League, ndërsa trajneri mendohet se do të përfitojë rreth 10.5 milionë euro (9 milionë sterlina).

Sipas “The Sun”, marrëveshja e re mund të realizohet edhe nëse Siti nuk arrin të luajë në aktivitetin më të rëndësishëm europian për klube, pasi drejtuesi i stolit ka futur një mentalitet fitues, që mund të rezultojë efikas në terma afatgjatë. Mancini kishte zëvendësuar Mark Hjuxhs në dhjetorin e vitit të kaluar.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)