24 Korrik 2021

Galliani: Na duhen 100 milionë euro për të arritur Manchesterin

Milano, 12 mars - Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, thotë se ata kanë nevojë për 100 milionë euro shtesë në vit për tu krahasuar me Manchester United.

Rosonerët mbrëmë u mposhtën me rezultat 4-0 nga Manchester United dhe u eliminuan nga Liga e Kampionëve me rezultat të përgjithshëm 7-2.

“Do të më pëlqente ta bëj këtë deklaratë pas një fitoreje dhe jo humbje 4-0. Ne duhet të rinovojmë stadiumet, pasi kjo sjell ndryshime në llojin e fansave si dhe të ardhura. Ne kemi mbetur të njëjtë, derisa çdokush ka ndryshuar”.

“Nëse Milan do t’i kishte 100 milionë euro më shumë, atëherë do të mund të ndërtonte një skuadër të tillë”, ka thënë Galliani pas takimit të mbrëmshëm.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)