27 Nëntor 2022

Ferguson nuk e mohon rikthimin e Ronaldos

Pekin, 15 mars - Menaxheri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, ka lënë dyert e hapura për një rikthim të mundshëm të Cristiano Ronaldos, i cili verën që shkoi u transferua te Real Madridi për një shumë rekorde prej 94 milionë eurosh.

“Cristiano e di vlerën e Manchester Unitedit. Lojtarët këtu kanë fituar mbrojtje. Ata vijnë në stërvitje çdo ditë dhe askush nuk i bezdis”.

“Nuk mendoj se është lehtë të luash te Real Madridi. Ndikimi i tifozëve dhe i mediave është tejet i madh”, deklaroi Ferguson për Sunday Express.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 nëntor 2022

- Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe Kuvendit të Republikës së Shqipërisë. (Kuvendi i Shqipërisë në Tiranë, ora 10:00)

- Me rastin e Ditës së Forcës, Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës organizojnë “Ditën e Hapur’’ në të cilën do të marrin pjesë edhe udhëheqësit më të lartë shtetërorë, si dhe përfaqësuesit ushtarakë e diplomatikë të vendeve partnere. (Kazerma “Adem Jashari”, ora 12:00)