24 Korrik 2021

Fabregas do të mungojë kundër Portos

Londer, 9 mars - Kapiteni i Arsenalit, Cesc Fabregas, do të mungojë në ndeshjen e nesërme të Ligës së Kampionëve kundër Portos për shkak të lëndimit.

Paraqitja e Fabregas në takimin kundër Portos u vu në pyetje pasi spanjolli u zëvendësua në ndeshjen e fundit për shkak të lëndimit. Edhe pse Wenger tha se mund të rrezikojë duke e angazhuar Fabregas, ky i fundit sot mungoi në stërvitje dhe lajmi i fundit që vjen nga Emirates thotë se ai nuk do të luajë as në takimin e nesërm.

“Nuk do të mund të rrezikojmë me të, ashtu që ai nuk do të paraqitet në takimin e nesërm”, ka thënë Wenger.

Lajm i mirë për Arsenalit është rikthimi i Sol Campbell, i cili do të jetë i gatshëm për Porton dhe do të mund të luajë në ekipin e parë së bashku me Thomas Vermaelen. Arsenali nesër duhet patjetër të fitojë nëse dëshiron të kualifikohet më tej, pasi ndeshjen e parë e fitoi Porto me rezultat 2-1.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Korrik 2021

- Demokracia në Veprim mban konferencën për media, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit 2021, që do të shërbej si dokument avokues për t’a avancuar procesin zgjedhor të 17 tetorit.  (Zyrat e KDI-së, ora 11:00)  

- Kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Rrustem Berisha, mban konferencë për medie. (Në qendër të qytetit në Pejë, para Selisë së AAK-së, ora 12:00)

- Në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Kulturës dhe Turizmit në Deçan” hapet panairi veror në qendër të qytetit, ku do të marrin pjesë me prezantimin e produkteve të tyre një pjesë e madhe e qyteteve të Kosovës po ashtu komunat: Ulqin , Shkodër , Bajram Curri etj. (Qendra e qytetit te Deçanit, ora 16:00)